,תזמורת_הכלייזמר_הישראלית
תזמורת הכלייזמר הישראלית /

תזמורת הכלייזמר הישראלית הינה אנסמבל מוזיקלי ישראלי גדול, היחיד מסוגו בעולם, שמבצע את  מוסיקת  הכלייזמר- המורשת המוסיקאלית  העממית של יהודי מזרח אירופה. רפרטואר התזמורת כולל מוסיקה אינסטרומנטלית, שירים בשלל שפות, וקטעי ריקוד יהודי- מסורתי.

התזמורת מונה 20 נגנים המנגנים במגוון כלים: כלי נשיפה, כלי קשת, כלי מיתר וכלי הקשה.

התזמורת מציגה את התרבות המוזיקלית היהודית ממזרח אירופה במלוא תפארתה לקהל הישראלי והבינלאומי ומייצגת את ישראל כבירתה של המוסיקה העממית היהודית.

פעילותה של התזמורת הינה אמנותית וחברתית כאחד. בהופעות נוצרת אינטרקציה בין אישית-חברתית עם הקהל- הקהל מוזמן לרקוד, לשיר ולהיות חלק מההתרחשות המוסיקלית.

הנגנים הינם נגנים צעירים ומוכשרים, בוגרי מוסדות אקדמיים למוסיקה בישראל.

התזמורת הוקמה בשנת 2017 על ידי גרשון לייזרסון- מוסיקאי כלייזמר ישראלי, מנצח, מלחין, מורה וחוקר מוסיקה יהודית, בוגר האקדמיה הישראלית למוסיקה בתל אביב.

התזמורת צופה אל העתיד בציפייה לעשייה תרבותית משמעותית בישראל ובעולם, לשימור המסורת המוסיקלית הישנה, ליצירה של מוסיקה יהודית חדשה ולהיכרות מעמיקה עם מסורת מוסיקאלית יהודית עממית.

בנוסף למוסיקה, הופעת התזמורת כוללת סיפורים מטובלים בהרבה הומור יהודי, קטעי ריקוד יהודי-מסורתי והסברים על הקשר המיוחד של מוסיקת הכלייזמר לחיי היהודים בעבר ובהווה, באירופה ובארץ ישראל.