• ראש-עיריית-צפת-שוקי-אוחנה

ברוכים הבאים לבירת הגליל- צפת!

צפת- פנינה אורבנית מלאת קסם, טבע והיסטוריה מרתקת, נמצאת בעיצומה של התחדשות, התפתחות ופריחה.

צפת מציעה למבקרים בה חוויה ייחודית ברמה בינלאומית: עיר עתיקה עם רצף אורבני של 4,000 שנה ומורשת מרשימה הנחשפת בסמטאות, רוחניות, אמנות ויצירה עשירה לאורך 2,000 שנות היישוב היהודי.

לצד הסמטאות הקסומות תחשפו להיצע קולינארי עשיר ומגוון, אוצרות טבע ייחודיים, נופים עוצרי נשימה, בתי כנסת עתיקים, מוזיאונים, גלריות, יקבים ומחלבות, אטרקציות לכל המשפחה, פסטיבלים בינלאומיים לאורך השנה ומגוון רחב של מלונות וצימרים מפנקים.

העיר צפת נמצאת בתנופה

בניית שכונה גדולה וחדשה בצפון העיר נמצאת בעיצומה- שכונת מצפה ימים המביאה לצפת תנופה עם 5,100 דירות, שכונה צעירה ואיכותית עם  נוף לכּינרת, איכות חיים גבוהה, מסגֶרות חינוך וּקְהילה צעירה, הפקולטה לרפואה והמכללה האקדמית מרחיבים פעילותם, אזור התעשייה של העיר עובר מתיחת פנים במטרה ליצור מקומות תעסוקה איכותיים. הנעת מנועי הצמיחה לצד חיזוק ופיתוח התיירות והמסחר מחזירים את צפת לימי הזוהר.

כחלק מחיזוק והרחבת פעילות התרבות והתיירות, קיימנו בחודש שעבר את פסטיבל הלאדינו הראשון שיהפוך למסורת בעיר ונשמח לראותכם חוגגים עימנו בפסטיבל בשנה הבאה.

השנה חידשנו ורעננו את פסטיבל הכליזמרים תוך שמירה על המאפיינים העיקריים שלו, לצד למעלה מ-100 אמני כליזמרים מובילים מהארץ והעולם שיופיע ב-5 במות במשך שלושת ימי הפסטיבל יופיע גם עומר אדם, מירי מסיקה, יובל דיין, נרקיס, להקת שלווה, בן סנוף, חנן בר סלע,  שלמה גרוניך, אהרן רזאל ואמנים מובילים נוספים. אתם מוזמנים להנות גם מסיורים מודרכים ללא תשלום, פעילות בבתי הכנסת, מופעי רחוב, הרצאות, מתחמי קולינריה ועוד. אני מזמין אתכם לסייר בצפת ולגלות את סודותיה של העיר שאין עוד כמוה בעולם!

שלכם,

שוקי (יהושע) אוחנה

ראש עיריית צפת